5 סוגים של שיפוץ חיצוני לבניין

לא מעט ישראלים מתגוררים כיום בבניינים ישנים. ישנם בניינים ישנים שאינם מהווים סכנת מגורים למתגוררים בהם וישנם בניינים שמהווים סכנת מגורים למתגוררים בהם ואף עלולים לפגוע בהולכי רגל. בשל העובדה שישנם כשלי בנייה שונים בבניינים שונים, חשוב מאוד שדיירים המתגוררים במבנה ישן יגיעו להסכמה והחלטה שיש צורך לשפץ את חזית הבניין שלהם ואף לבצע אותו בפועל על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. לעיתים יהיה מדובר על שיפוץ קוסמטי ולעיתים יהיה מדובר על שיפוץ יסודי יותר.

מדוע חשוב לשפץ בניינים ישנים?

אם לא מדובר על בניין שמסכן את דייריו באופן כלשהו בשל תשתיות חלשות, השיפוץ של חזית הבניין יעלה את הערך של דירות המגורים במבנה וזה כשעצמו יתרון גדול מאוד. כמובן שיהיה יותר נעים ונוח להתגורר בבניין מעוצב ומשופץ. אם מדובר על בניין שמסכן את הדיירים שלו בשל העובדה שהתשתיות שלו לא מתפקדות כראוי, יש חשיבות קריטית לשיפוץ חזית הבניין וזאת בכדי לשמור על חייהם של הדיירים בבניין. לעיתים לא מדובר רק ברצון של הדיירים אלא בחובה חוקית לשפץ חזית בניין על מנת שלא לסכן את הדיירים שבו.

https://newbuilding.co.il/     אורגד מבנים

מה כולל שיפוץ בניין חיצוני?

ראשית כל, יש צורך בהסכמה של כלל הדיירים. אם יש הסכמה של כלל הדיירים, ועד הבית יבצע  יתחיל להריץ את תהליך השיפוץ. יש לבחור בחברה מקצועית, אמינה ומנוסה עבור תהליך השיפוץ שכן, התוצאות שלו אמורות להחזיק לטווח הרחוק. סוג השיפוץ תלוי באפיון של הבניין עצמו ובמצב שלו. ברוב הבניינים בישראל השיפוץ יכלול צביעה חיצונית של מעטפת הבנייה. מעבר לכך, ישנם סוגים שונים של שיפוץ בניין חיצוני וחשוב להכיר אותם על מנת להתאים את תהליך השיפוץ לצרכים שלכם ולבניין שלכם

סוגי שיפוץ מעטפת בניין

שיפוץ בניין חיצוני יכול לכלול כמה דברים:

ראשית כל, השיפוץ יכול לכלול את טיפוח חזית הבניין וזאת במטרה להעלות את מחירי הדירות. תהליך זה יכלול את שיפוץ הלובי, צביעת הבניין וכל מה שקשור לדקורציה של הבניין.

סוג נוסף הוא שיקום של הטיח והבטון בבניין במידה ומדובר בבניין ישן ויש צורך בכך.

סוג נוסף של שיפוץ עוסק בכל מה שקשור לאיטום. ביצוע תיקונים של סדקים וקירות חיצוניים של המבנה שדרכם חודר מים לתוך המבנה וכן, ביצוע איטום מלא וחידוש צבע.

סוג נוסף הוא איטום של הגג לצורך מניעת נזילות

סוג נוסף של שיפוץ עוסק בכל מה שנוגע לחיזוק עמודי בניין וכן, לכל מה שנוגע לתחום חיפויים שונים למעטפת החיצונית של המבנה.

כיצד מממנים שיפוץ חזית בניין?

האופציה הראשונה למימון שיפוץ של בניין חיצוני היא באמצעות הסכמה של כלל הדיירים לתהליך השיפוץ, דבר שכמובן יחייב אותם להשתתף גם מבחינה כלכלית בשיפוץ המדובר. אופציה אחרת היא לפנות לאגודה לתרבות הדיור אשר במצבים מסוימים שבהם הבניין תואם להגדות האגודה, היא תאפשר סיוע חלקי או מלא לשיפוץ הבניין. אפשרות נוספת היא לפנות לעירייה ולבדוק זכאות להשתתפות בפרויקט תמ"א 38.

השארת תגובה