תוספת מעלית

תוספת מעלית בבתי מגורים משותפים, כמו גם בבתים פרטיים, גדולים או במוסדות ציבור ועסקים, תעלה מאד את איכות החיים במבנה, כמו גם את ערכו ותוסיף יוקרה למבנה, תוך שהתוספת תהפוך כל מבנה לאטרקטיבי יותר.

עם זאת, כדי להוסיף מעלית יש לקבל את כל האישורים המתאימים לתוספת האמורה, בעוד שבניית מעלית מחייבת את אנשי המקצוע לבצע את העבודה על פי כל התקנים המחמירים ביותר ועל פי התקנות השונות.

תוספת מעלית – מתי אפשר לעשות זאת וכיצד מתקינים?

הוספת מעלית למבנה מכל סוג, אמנם מקנה איכות חיים במבנה תוך שיפור חייהם של קשישים או בעלי מגבוליות – אך היא חייבת להתבצע בהתאם לכל כללי הבטיחות, שכן מעלית שמוסיפים בצורה לא חוקית או נכונה: עלולה להוביל לאסונות ונזקים.

כיצד מתקינים מעלית?

התקנות מעלית כרוכה בראשית בהבנת החוקים בנוגע לפעולה זאת, בעוד שישנן כמה תקנות שחשוב לשים לב אליהן בעת התהליך, כגון:

תנאי המגורים – חשוב לדעת כי הפרשי המפלסים בין הקומות והמדרגות במבנה חיוניים למען התקנת מעלית בצורה נכונה, תוך שתהליך זה דורש מדידות והתאמת המעלית והתכנון שלה אל המבנה הקיים.

מידות המעלית – יש לשים לב כי מידות המעלית יעלו על 120 סנטימטרים תוך תכנון הנדסי נכון.

תכנית הנדסית –בניית מעלית מחייבת ביצוע מקדים של תכנית הנדסית, תוך שבעת שינויים, חשוב לשתף בתכניות את מהנדס העיר על מנת לבצע הוספת מעלית בצורה תקינה וחוקית.

תשומת לב למידות – כפי שהזכרנו, חשוב בעת הוספת מעלית לשים לב למידות של המעלית ומידות המבנה, כמו הקניית רוחב של 110 סנטימטרים לפחות ואורך של 150 סנטימטרים הדרושים להתקנה בטוחה, תוך הצגת התכנית ההנדסית לרשויות המקומיות.

יחס בין המעלית למדרגות – עוד חשוב בתהליכי התכנון לשים לב למרחקים בין המדרגות למעלית, כמו גם שיש לתת תשומת לב גם למידות המדרגות.

כיצד אפשר לקבל החלטה אודות תוספת מעלית בבניין מגורים משותף?

חשוב לדעת כי אם אתם מתגוררים בבניין משותף, כדי להוסיף מעלית תצטרכו לעמוד מלבד בכל התקנות, גם בכמה פרמטרים והם: החלטה משותפת באסיפת דיירים וקבלת הסכמה של לפחות שני שליש מהדיירים להקמת מעלית בבניין.

עוד חשוב להוכיח כי המעלית לא תפגע באף דירה במבנה וזאת בעת בקשת האישור מן הרשויות המקומיות, בזמן שחשוב לוודא כי כלל הדיירים מעוניינים להשתתף בהוצאות הבנייה, כמו גם שיש לדעת כי בעת פרויקטים כמו תמ"א38 ופרויקטים מסוג התחדשות עירונית, יאפשרו תוספת מעלית ברוב המקרים.

 

כיצד מוצאים את הפרויקט לפועל?

על מנת להוציא פרויקט של תוספת מעלית לפועל, יש כמובן לפנות אל חברה קבלנית מורשית אשר תוכלו לסייע לכם לקדם תהליכים, לשרטט תכנית הנדסית ולהוסיף מעלית בהתאם לכל החוקים והתקנות.

תוספת מעלית שתתבצע בצורה חוקית ובהסכמה מלאה של הדיירים – תקנה שיפור באיכות החיים ודרך טובה יותר להתקיים בבניין משותף. לכן במידה ואתם מעוניינים בכך – יש לפנות אל המומחים בתחום בניית מעליות, כבר עכשיו!

 

התקנת מעלית בבית משותף

השארת תגובה