מעלית חיצונית לבית פרטי

מעלית חיצונית לבית פרטי

רוצים להתקין מעלית בבית אבל לא מצליחים לפענח איך תוכלו לשלב מעלית בתוך המרחב הפנימי של הבית? ובכן, למקרה זה ישנו פתרון הנקרא מעלית חיצונית לבית פרטי, והפתרון הזה יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. מעלית לבית פרטי יכולה לשמש למגוון רחב של מטרות, בין שמדובר בפריט מותרות למי שיכול להרשות את זה לעצמו, ובין שמדובר באמצעי ניידות עבור אנשים מבוגרים וסיעודיים שאינם יכולים להתנייע בין קומות הבית באמצעות המדרגות. בכל מקרה, המעלית היא מתקן שצריך להיבנות, ואם אי אפשר לבנות אותו בתוך הבית, אפשר בהחלט לבנות אותו בחוץ צמוד לבית, ועל פי הצורך לפתוח פתחים שיחברו את הבית עם המעלית החיצונית.

 

מה כולל התהליך של בניית מעלית חיצונית לבית פרטי?

האתגר הראשון והמשמעותי שעומד בפניכם בבניית מעלית חיצונית לבית פרטי הוא אתגר היתר הבנייה. הוספת מעלית לבית פרטי נחשבת לתוספת בנייה המחייבת היתר בנייה על פי החוק. מאחר ומדובר במעלית חיצונית החורגת מקווי המתאר של הבית, האתגר הוא גדול יותר וזה נכון גם למקרה שמדובר בבית רחב ידיים עם חצר גדולה. יחד עם זאת, גם את האתגר הזה תצטרכו לצלוח, ולכן חשוב להגיש את הבקשה להיתר כמה שיותר מוקדם, ולהתנהל בליווי גורם מקצועי שיסייע לכם לקבל את ההיתר ולמנוע מצב של דחיית בקשתכם מסיבות שאינן מן העניין.

לאחר שתקבלו את ההיתר, אתם רוצים להזמין אדריכל בעל ניסיון בתחום של מעליות ביתיות, על מנת שיבנה תכנית בנייה למיקום המעלית בצורה מיטבית ותכנון כל פעולות הבנייה והתשתית הנדרשות במסגרת תהליך הוספת מעלית חיצונית לבית פרטי. בהיבט זה, עליכם להיות מוכנים לכך שאת גוף המעלית תצטרכו לחפות בפיר בנוי כך שהמעלית לא תהיה חשופה כלפי חוץ. כל זה נכון למעט מקרה של מעלית חיצונית שהמנגנון שלה מותקן בתוך הבית, ורק תא הנוסעים מותקן מחוצה לו, בדומה למעליות שקופות בבתי מלון. יחד עם זאת, במקרה כזה, אתם צריכים לוודא שיש לכם שטח ייעודי להקצות למנגנון המעלית בתוך הבית.

 

הזמנת המעלית והתקנתה

כעת, הגעתם לשלב של הזמנת המעלית, ובשלב הזה חשוב מאוד שתיעזרו באיש מקצוע המכיר את התחום היטב, ויכול לסייע לכם לבחור את היצרן והדגם המתאימים על פי שורה של פרמטרים חשובים כדוגמת: גודל המעלית והתאמתה לצרכי הלקוח, הפונקציות שיודעת המעלית להציע, מנגנוני הבטיחות המותקנים בה, עמידת המעלית בתקן ישראלי למעליות, מהירות הנסיעה שלה, השטח הנדרש לצורך התקנת מנגנוני המעלית וכדומה. כל אלה יכולים להשתנות מאוד בין מעלית למעלית, ובכדי להימנע מהזמנת מעלית שאינה מתאימה למידות שלכם או שאינה מתאימה לדרישות הנוחות והבטיחות שלכם, אתם רוצים לעבור את התהליך של ההזמנה בליווי גורם מקצועי שמבין את התחום לפני ולפנים.

מעלית חיצונית לבית פרטי

השארת תגובה