מעלית ביתית קטנה

לא משנה מה הסיבה, ישנם מקרים בהם צריך או פשוט רוצים להתקין מעלית קטנה בבית. זה יכול להיות מצב של אדם מבוגר שמתקשה לנוע בין קומות הבית, וזה יכול להיות בית אמיד שפשוט רוצה להתפנק עם מותרות כדוגמת

מעלית ביתית קטנה

בדרך כלל מדובר באפשרות שעולה בבתים פרטיים בעלי ארבע קומות ומעלה, או כאמור בבתים שבהם קיים בכך צורך רפואי של אחד מדיירי הבית. העניין הוא, שהאופציה של מעלית ביתית קטנה היא הרבה יותר קטנה וזמינה מאשר אנשים נוטים לדמיין. מרבית האנשים מכירים את עולם המעליות מהקניונים בהם הם מבקרים, מבנייני משרדים בהם מותקנות כמה וכמה מעליות, כל מעלית בגודל של חדר קטן, אך בפועל ישנן גם מעליות קטנות מאוד, המיועדות לשרת בדיוק את המגזר הפרטי.

 

מה נדרש כדי להתקין מעלית ביתית קטנה?

תהליך ההתקנה של מעלית ביתית קטנה יכול להשתנות מאוד ממקרה למקרה, בהתאם לנסיבות בשטח. כך למשל, ישנם בתים בהם יהיה צורך לבצע שיפוץ משמעותי ומקיף רק כדי להכין את השטח ולפנות מספיק מקום לשילוב המעלית בתוך הבית. במקרים אחרים, ההעדפה תהיה להתקין מעלית חיצונית שאינה גורעת מהשטח הפנימי של הבית. בכל אחד מן המקרים, יש לבחון את הצורך בקבלת היתרי בנייה, כשבמקרה של מעלית חיצונית החורגת מקווי המתאר של הבית, לבטח יש צורך בקבלת היתר בנייה כזה. התקנת מעלית חיצונית גם דורשת בדרך כלל, בנייה של חיפוי אבן מסביב כתוספת למבנה הקיים.

מעבר להכנת השטח וקבלת היתרי בנייה נדרשים, יש צורך לבחור את המעלית המתאימה, שעומדת בסטנדרטים המתאימים של תקן ישראלי למעליות, רמת איכות, מנגנוני בטיחות וחירום, פונקציות כלולות וכדומה. מאחר ומדובר בעולם שהאדם הטיפוסי פשוט אינו מכיר ביום יום שלו, הדרך הטובה ביותר להיכנס לתהליך של התקנת מעלית ביתית קטנה היא בליווי גורם מקצועי, שמבצע את האינטגרציה של התהליך כולו ואחראי על התקנת המעלית מא' ועד ת'.

 

גורם מקצועי מלווה, לא רק ספק מעליות

כאשר אנו אומרים גורם מקצועי מלווה, איננו מתכוונים לחברה שמספקת את המעלית, אלא לאיש מקצוע שלוקח את הפרויקט כולו על עצמו. המשמעות היא שאותו גורם מקצועי, שיכול להגיע בצורת איש מקצוע יחיד או חברה המתמחה בתחום של התקנת מעליות ביתיות קטנות, מביא את האדריכל שיתכנן את התהליך של שילוב המעלית במבנה, פונה ומנהל את ההתקשרות מול הרשויות בכל הקשור לקבלת היתרי בנייה, פונה לחברת המעליות לבחינת האופציות הקיימות ובחירת האופציה המתאימה ביותר לדרישות הלקוח, פונה לקבלני בנייה ומהנדסים שאמורים להיות מעורבים בתהליך, אם אכן קיים צורך כזה, ומפקח על התהליך כולו עד תום. גורם מקצועי כזה גם ייצור את החיבור עם חברה שמספקת שירות בקרה ופיקוח עבור מעלית ביתית קטנה לצרכי תחזוקה שוטפת של מעליות כפי שמוגדר בחוק.

מעלית ביתית קטנה

השארת תגובה