מעלית בבית פרטי

התקנת מעלית בבית פרטי – שלבים ראשונים ויציאה לדרך

יש שירימו גבה וישאלו למה צריך בכלל מעלית בבית פרטי, אלא שלמעלית כזאת יש תמיד הצדקה, בין שמדובר באדם סיעודי הזקוק למעלית בביתו הפרטי לצורך ניידות מלאה בין קומות הבית, ובין שמדובר באדם אמיד שמעוניין לנצל את כספו כדי ליצור לעצמו איכות חיים גבוהה כפי שכולם היו באמת רוצים לעצמם. לא משנה מה המטרה שלשמה אתם מעוניינים לשלב מעלית בבית הפרטי שלכם, אין כיום שום דבר שיכול לעצור אתכם, בטח לא הטכנולוגיה, ובתנאי שיש לכם את היתרי הבנייה הנדרשים לשם כך.

 

מה נדרש להתקנת מעלית בבית פרטי?

תחילה חשוב להבין שמעלית נחשבת לתוספת בנייה, ועל כן מחייבת היתר בנייה מרשויות המתאימות. אם אין לכם מושג כיצד להשיג את היתר הבנייה, ולמעשה בכל מקרה, כדאי לפנות לאדריכל מקצועי בעל ניסיון ורקורד בהתקנת מעליות (לאו דווקא בבתים פרטיים), והוא כבר ידאג לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת להשיג את היתר הבנייה הנדרש. כדאי שתשמרו באזור האחורי של מוחכם כי ישנה אפשרות שבקשתכם להיתר כזה תיתקל בסירוב מצד הרשויות, אך במקרה כזה יהיה עליהן להסביר מדוע הן מסרבות לכך, ואם אין להן סיבה מספיק טובה, תוכלו לקחת את זה לבית משפט. ההנחה היא שאתם מוציאים היתר בנייה בקלות רבה יחסית, ויש לכם את ההיתר בידיכם.

בשלב הבא, אתם רוצים לפנות לחברה המתמחה בהתקנת מעליות, ובמקרה הזה אתם דווקא כן רוצים למצוא חברה שיש לה ניסיון דווקא בתחום של התקנת מעלית ביתית קטנהי. הסיבה לכך היא שבבית פרטי, בניגוד לבית משותף בו קיים פיר ייעודי למעלית, ישנם אתגרים שונים ומגוונים שיש לדעת כיצד להתמודד איתם, וכיצד לספק את הפתרונות הנדרשים. עם החברה המקצועית, אתם יושבים, בוחנים את כל האפשרויות העומדות בפניכם ובוחנים במשותף, מהי האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

 

מהן האפשרויות הקיימות לשילוב מעלית בבית פרטי?

האפשרויות הן רבות ומגוונות, ותלויות בעיקר בהעדפות שלכם ובנסיבות ההנדסיות והאדריכליות של המבנה. כך למשל, ייתכן ואינכם רוצים לקחת שטח מהשטח הפנימי של הבית לטובת המעלית, ובמקרה כזה תוכלו לבנות מעלית חיצונית. את המעלית החיצונית תוכלו לבנות באופן שפתוח לחלוטין כלפי חוץ, או להוסיף חיפוי בנוי מסביב כך שלא ייראו כלל את המעלית והיא תהפוך לחלק בלתי נפרד מהבית. יחד עם זאת, מאחר ואתם חורגים מקווי המתאר של המבנה, ייתכן שיהיה לכם קשה יותר להשיג היתר בנייה למטרה זו.

אפשרות נוספת היא לבנות מעלית בשטח הפנימי של הבית. במקרה כזה יש צורך לבנות הכנה למעלית, מעין פיר קטן עם מקום ייעודי להצבת מנוע המעלית, ולהתקין את המעלית. התקנת מעלית בבית פרטי בשטח הפנימי שלו היא פשוטה יותר ולכן ההסתברות לקבלת היתר בנייה במקרה הזה, היא גבוהה יותר.

Leave a Reply