מעלית בבית פרטי

התקנה ותחזוקה של מעליות זה לא משחק! בחרו נכון –
עינב מעליות!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם

התקנת מעלית בבית פרטי – שלבים ראשונים ויציאה לדרך

יש שירימו גבה וישאלו למה צריך בכלל מעלית בבית פרטי, אלא שלמעלית כזאת יש תמיד הצדקה, בין שמדובר באדם סיעודי הזקוק למעלית בביתו הפרטי לצורך ניידות מלאה בין קומות הבית, ובין שמדובר באדם אמיד שמעוניין לנצל את כספו כדי ליצור לעצמו איכות חיים גבוהה כפי שכולם היו באמת רוצים לעצמם. לא משנה מה המטרה שלשמה אתם מעוניינים לשלב מעלית בבית הפרטי שלכם, אין כיום שום דבר שיכול לעצור אתכם, בטח לא הטכנולוגיה, ובתנאי שיש לכם את היתרי הבנייה הנדרשים לשם כך.

 

מה נדרש להתקנת מעלית בבית פרטי?

תחילה חשוב להבין שמעלית נחשבת לתוספת בנייה, ועל כן מחייבת היתר בנייה מרשויות המתאימות. אם אין לכם מושג כיצד להשיג את היתר הבנייה, ולמעשה בכל מקרה, כדאי לפנות לאדריכל מקצועי בעל ניסיון ורקורד בהתקנת מעליות (לאו דווקא בבתים פרטיים), והוא כבר ידאג לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת להשיג את היתר הבנייה הנדרש. כדאי שתשמרו באזור האחורי של מוחכם כי ישנה אפשרות שבקשתכם להיתר כזה תיתקל בסירוב מצד הרשויות, אך במקרה כזה יהיה עליהן להסביר מדוע הן מסרבות לכך, ואם אין להן סיבה מספיק טובה, תוכלו לקחת את זה לבית משפט. ההנחה היא שאתם מוציאים היתר בנייה בקלות רבה יחסית, ויש לכם את ההיתר בידיכם.

בשלב הבא, אתם רוצים לפנות לחברה המתמחה בהתקנת מעליות, ובמקרה הזה אתם דווקא כן רוצים למצוא חברה שיש לה ניסיון דווקא בתחום של התקנת מעלית ביתית קטנהי. הסיבה לכך היא שבבית פרטי, בניגוד לבית משותף בו קיים פיר ייעודי למעלית, ישנם אתגרים שונים ומגוונים שיש לדעת כיצד להתמודד איתם, וכיצד לספק את הפתרונות הנדרשים. עם החברה המקצועית, אתם יושבים, בוחנים את כל האפשרויות העומדות בפניכם ובוחנים במשותף, מהי האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

 

מהן האפשרויות הקיימות לשילוב מעלית בבית פרטי?

האפשרויות הן רבות ומגוונות, ותלויות בעיקר בהעדפות שלכם ובנסיבות ההנדסיות והאדריכליות של המבנה. כך למשל, ייתכן ואינכם רוצים לקחת שטח מהשטח הפנימי של הבית לטובת המעלית, ובמקרה כזה תוכלו לבנות מעלית חיצונית. את המעלית החיצונית תוכלו לבנות באופן שפתוח לחלוטין כלפי חוץ, או להוסיף חיפוי בנוי מסביב כך שלא ייראו כלל את המעלית והיא תהפוך לחלק בלתי נפרד מהבית. יחד עם זאת, מאחר ואתם חורגים מקווי המתאר של המבנה, ייתכן שיהיה לכם קשה יותר להשיג היתר בנייה למטרה זו.

אפשרות נוספת היא לבנות מעלית בשטח הפנימי של הבית. במקרה כזה יש צורך לבנות הכנה למעלית, מעין פיר קטן עם מקום ייעודי להצבת מנוע המעלית, ולהתקין את המעלית. התקנת מעלית בבית פרטי בשטח הפנימי שלו היא פשוטה יותר ולכן ההסתברות לקבלת היתר בנייה במקרה הזה, היא גבוהה יותר.

 

אם אתם נמצאים במהלך תכנון ובניית הבית שלכם, חשוב שתדעו כי הוספת מעלית לבית הפכה פופולארית בשנים האחרונות וזאת בשל היוקרה, הנוחות וערך הנכס שעולה כאשר יש בו מעלית יוקרתית ומעוצבת. אבל האם התקנת מעלית לבית פרטי מתבצעת כמו בבניין מגורים רגיל? ואם לא, מהם ההבדלים?

מעלית לבית פרטי – למה זה כדאי וכיצד מתקינים?

אם אתם רוצים לשדרג את הבית שלכם ולהתאים אותו לנוחות ולצרכים שלכם, חשוב שתדעו כי באמצעות התקנת מעלית לבית פרטי אפשר לחיות את החיים הטובים! מעלית ביתית הידועה בשמה "מעלון" מתאימה לבתים פרטיים גדולים ומרובי קומות בהם ישנו צורך בדרך נוחה יותר להתנהל ברחבי המבנה.

ההבדלים בין מעלית למעלון

כדי להבין מהם ההבדלים בין השניים, חשוב להבין כי התקנת מעלון נעשית על ידי התאמת פיר מעלית קטן יותר המתאים לבתים פרטיים, תוך שמעלון מופעל על ידי מערכת הידראולית שמפעילה אותו וזאת באמצעות לחץ שמן אשר מאפשר לה לנוע מקומה אחת אל השנייה.

ההבדל נעוץ בכך שבבניינים מסוגים שונים מותקנת מעלית גדולה יותר תוך שחדר מכונות הינו זה שמפעיל את המעלית כאשר בבתים פרטיים אפשר לבנות מעלון ללא חדר מכונות אלא כזה שפועל בזכות עצמו.

התקנת מעלון בבית חייבת להיות מלווה בקו חשמל פרטי למעלית כמו גם בתשתיות תקשורת וארון שירות מתאים לתפעול המעלון, בזמן שמעלון ניתן להתקין רק במבנים שיש להם מספיק מרחב כדי לבצע את ההתקנה, תוך שלעיתים ההתקנה תהיה במרחב החיצוני של המבנה וזאת לפי הצורך.

היכן אפשר להתקין מעלית לבית פרטי?

מעלית לבית פרטי אפשר להתקין כבר במהלך הבנייה של הבית, כמו גם בעת שיפוצים הנעשים במבנה. חשוב לדעת כי תכנון נכון וסיוע של חברה מקצועית הנעזרת בקונסטרקטור ומהנדס להוצאת התכנית לבניית המעלית לפעול: הינם חשובים במיוחד, שכן מעלית בכל מקום הוא אלמנט שחשוב לבנות נכון תחת כל תווי התקן והדרישות המחמירות ביותר! וזאת כדי למנוע אסון.

קווים לדמותו של מעלון – העיצובים והסגנונות

מי שמשקיע בבניית מעלית בביתו בוודאי רוצה שאלמנט זה יראה טוב עד כמה שניתן. לכן חשוב להכיר כמה וכמה סגנונות של מעליות פרטיות, ביניהן: מעליות זכוכית, ישנן כאלה העשויות עץ, כמו גן שקופות, אטומות, ישנו מעלון עם חלונות גדולים, עם ציפוי פורמייקה ועוד, כאשר בכל מקרה את מראה המעלית מתאימים בעזרת אנשי המקצוע המומחים בתחום.

בנוסף, במידה והמעלית הינה לשירות בלבד ולא לראווה, ניתן לבנות אותה במרחבים נסתרים כמו באזור המדרגות, במרתף או בכל מקום שבו היא כמעט אינה נראית.

 

לסיכום, אם אתם זקוקים לנוחות מרבית בעת ההתנהלות בבית, אם יש לכם אנשים קשישים שזקוקים למעלית כמו גם בעלי מוגבלות, או אתם רוצים שיהיה לכם נוח יותר וקל להתנהל בבית גדול – מעלית לבית פרטי תאפשר איכות חיים והעלאת ערך הנכס במידה רבה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם

עינב מעליות

חברה מובילה בתחום המעליות. חברתנו קמה על מנת לענות על הצורך הקיימים במאות אלפי בתים משותפים ובתים פרטיים המעוניינים להוסיף מעלית לביתם, הוספת המעלית לא רק מעלה את איכות החיים אלא גם משביחה את שווי הנכס שלכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מהו זחליל מדרגות?

מעלון זחליל הוא מכשיר ייחודי שמטרתו היא לאפשר תנועה של כיסאות גלגלים על מדרגות. המעלון הוא פיתוח מיוחד אשר מאפשר ליושבים בכיסאות גלגלים לרדת ולעלות

לקריאת המאמר »

חברת מעליות בחריש

רובנו נתקלנו בנושא לפחות פעם אחת בחיינו כאשר הבית או הבניין שלנו עבר שיפוץ מקיף וכחלק מהשיפוץ החליטו בועד הבית להחליף את המעלית הישנה או

לקריאת המאמר »