התקנת מעלית בבניין קיים

איך להתמודד עם פרויקט של התקנת מעלית בבניין קיים בבניינים החדשים שנבנים בימינו כמעט תמיד ניתן למצוא גם מעלית, בשל ריבוי הקומות. אך מה עושים במקרה שיש צורך לבצע התקנת מעלית בבניין קיים? על כך במאמר שלפניכם.

כדי לבצע התקנת מעלית בבניין קיים יש לבדוק תחילה האם זה אפשרי

כולנו יוצאים מנקודת הנחה שכל דבר בתחום הבניה אפשרי, אך האמת היא, שלא תמיד זה נכון. אומנם המצב של רוב הבניינים בישראל אינו מסובך כמו מצב הבניינים העתיקים באירופה, כמו בפירנצה לדוגמא, אך גם בארץ לא תמיד תוספת מעלית זה עניין פשוט. לכן השלב הראשון בפרויקט של התקנת מעלית בבניין קיים יהיה להזמין את המומחים לראות את הדברים בשטח ולוודא שאכן ניתן יהיה להתקין בבניין מעלית.

 

קבלת הצעת מחיר

השלב הבא בפרויקט כמו התקנת מעלית בבניין קיים הוא להבין על איזה עלויות מדובר ובעיקר – להגיע להסכמה בין השכנים. כמובן שמי שגר בקומה הראשונה בדרך כלל לא ישלם בכלל על המעלית, או ישתתף בסכום סמלי בלבד, אך מי שגר בקומה העלויות ישלם לרוב לא מעט. לכן חשוב לסגור את הדברים האלה מראש ולהבין כמה זה באמת יכול לעלות לכל אחד ואחד מבעלי הדירות בבניין.

 

בחירת החברה המבצעת

בהתאם להצעות המחיר השונות שמתקבלות ובהתאם להמלצות שניתן לקבל על כמה חברות שמתמחות בתחום הזה – ניתן יהיה לבחור את החברה המבצעת. במידה ויש לכם התלבטות, כדאי יהיה גם לדבר עם לקוחות אחרים שכבר הזמינו שירות מהחברה שנראית לכם מתאימה. התקנת מעלית בבניין קיים זה לא עניין של מה בכך ואין ספק שחובה לעשות זאת תוך הקפדה על אישורים ובטיחות, כי הבטיחות בדברים הללו זה לא משהו שניתן להתפשר עליו.

 

אחזקת המעלית לאורך השנים

לבסוף, כשרוצים להזמין שירותי התקנת מעלית בבניין קיים, כדאי יהיה לוודא מול החברה המבצעת האם היא גם יכולה לתחזק את המעלית לאורך השנים. יש צורך לא רק לנקות את המעלית אלא גם לוודא שהיא יציבה, חזקה ויכולה להמשיך לפעול. למעשה צריך לעשות למעלית בדיקות תקופתיות ולכן עדיף שהחברה שמתקינה אותה תהיה גם זו שתתחזק אותה לאורך השנים. שימו לב שלפעמים עדיף יהיה לבחור בחברה מקצועית שגובה מחירים קצת יותר יקרים אם זה מה שיבטיח שהמעלית תותקן על הצד הטוב ביותר ולא תסכן את כל מי שעתיד להשתמש בה בחיי היום יום בבניין.

התקנת מעלית בבניין קיים

השארת תגובה