המדריך המלא לשיפוץ חדר אמבטיה

עבודת שיפוץ חדר אמבטיה הכולל החלפת דלתות היא אחת מעבודות השיפוץ השכיחות והנפוצות ביותר, ולא רק בישראל, אלא בעולם כולו. הסיבה לכך היא שחדר האמבטיה הוא חדר שעובר את השחיקה המואצת ביותר בין כל חדרי הבית, וחדר שבו דווקא חשוב לנו לשמור על מידה מינימלית, ואם אפשר אז גם מקסימלית, של אסתטיקה. משימת שיפוץ זו פופולארית בעיקר בדירות העומדות להשכרה, אבל לחלוטין לא רק בהן. לעיתים, כאשר אין מספיק כסף לשפץ את כל הבית, או כשרוצים לשפץ את הבית בחלקים ובשלבים, שיפוץ חדר אמבטיה לבד הוא הדבר הראשון שאיתו מתחילים. בשורות הבאות אספנו לכם שורה ארוכה של פניני מידע שיסייעו לכם לעבור את תהליך השיפוץ של חדר האמבטיה שלכם בצורה נכונה וחכמה יותר בכדי גם להבטיח תוצאה טובה יותר.

מתחילים בתכנון שיפוץ חדר אמבטיה

כמו בכל עבודת שיפוץ ובכל עבודת בנייה, תכנון הוא השלב הראשון שאיתו יוצאים לדרך. בשיפוצים רחבי ידיים ובתהליכי בנייה כמובן, שלב זה מבוצע בליווי אדריכל מוסמך. כאשר מדובר בשיפוץ חדר אמבטיה ישנה אפשרות להשאיר לעצמכם את עניין התכנון ובתנאי שלכל הפחות תעבדו עם גורם מקצועי של הקבלן המבצע. אם בכל זאת אתם רוצים להבטיח שיפוץ ברמה גבוהה, תוכלו לשכור אדריכל או מעצב פנים ולבצע איתם את שלב התכנון בשיתוף פעולה מלא.

תכנון שיפוץ חדר אמבטיה מתחיל בפירוט כלל האלמנטים שאותם אנו רוצים להכניס לחדר האמבטיה, ובדרך כלל כוללים: מקלחון או אגן אמבטיה, כיור עם ארון אמבטיה, מראה, אסלה ומכל הדחה, אולי ארון מגבות, אולי מכונת כביסה ואולי אלמנטים נוספים שאותם אתם רוצים להכניס. בנוסף, יש לפרט את גורמי הקבע שמשפיעים על המרחב ועל השטח הזמין לעיצוב, ובכלל זה חלונות ודלתות והגודל והמיקום הרצויים שלהם לאחר השיפוץ https://evenp.co.il/ היחידה לשיפוצים מתמחה בשיפוץ חדר אמבטיה

כשיש בידיכם את המידע הזה, תוכלו להתחיל לתכנן את חדר האמבטיה, קודם כל בהצבת הדלת והחלון הנדרשים במקומם, לאחר מכן בהצבת האלמנטים השונים במרחב עד שתגיעו לסידור הטוב ביותר ולבסוף גם בתכנון צנרת אספקת המים, הניקוז, הביוב והחשמל בהתאם לעיצוב שהתגבש. בסוף תהליך זה אמור להיות בידכם שרטוט של חדר האמבטיה שלכם עם כלל האלמנטים שהוא כולל, כל אחד מוצב במקומו, אבל בכך לחלוטין לא הסתיים שלב התכנון.

השארת תגובה