בניית מעלית

תמיד רציתם להוסיף מעלית לבניין, אבל מתברר שהבניין שלכם אינו יכול להכיל אחת כזאת. מכאן הברירה היא אחת ויחידה

בניית מעלית חיצונית

לבנות את המעלית מחוץ לקווי המתאר של הבניין, או מה שנקרא מעלית חיצונית. בניית מעלית חיצונית נחשבת לבנייה קלה ופשוטה יותר מאשר בנייה של המעלית בתוך בניין קיים, אך מצד שני מדובר במשימה שהשגת היתר הבנייה עבורה היא מעט יותר מורכבת. מעצם הוספת המעלית באופן שחורג מקווי המתאר של המבנה, נובעת גם מורכבות רבה יותר באישור המעלית בגין השפעתה על הסביבה והנוף. יחד עם זאת, אם תעשו את זה נכון ובליווי אנשי המקצוע הנכונים, תוכלו בהחלט להשיג היתר בנייה לכך, ובהנחה כי אין מניעה מוצדקת לכך. כעת, נותר לכם רק לבחון כיצד אתם עושים את זה וכמה זה עולה.

 

בניית מעלית חיצונית- מחיר

בבניית מעלית חיצונית מחיר הוא עניין רב משמעות, ולא תמיד נמצא התקציב לביצוע הפרויקט. בהתאם לכך, חשוב מאוד להשיג את ההסכמה של כלל הדיירים לפרויקט, כך שנטל התשלום יתחלק בין כולם, באופן שלא יכביד על אף אחד באופן מיוחד. במשימה זו ממתין לכם האתגר בשכנוע הדיירים מהקומות התחתונות שכלל לא צפויים לעשות שימוש במעלית, ולכן אולי לא רואים את הסיבה שהם צריכים להשקיע בהקמתה.

בהמשך הדרך, ובהנחה שכבר השגתם את היתרי הבנייה הנדרשים, יהיה עליכם לפנות לחברה מקצועית בעלת רקורד בתחום של בניית מעליות ומעליות חיצונית בפרט, ולבחון את האפשרויות העומדות בפניכם, את משך הפרויקט, את ההשפעה על חיי היום יום בבניין וכן הלאה. בשלב הזה, חשוב מאוד שתשקיעו מעט זמן ומאמץ לאיתור חברה מקצועית שתלווה אתכם לאורך הפרויקט כולו, ותבטיח שהכל יסתיים בשלום, על הצד הטוב ביותר וללא עיכובים מיותרים.

חברה מקצועית כזאת תוכל לסייע לכם בכל שלבי התהליך, מקיום אסיפות דיירים לצורך גיוס הסכמה כללית, דרך השגת היתרי בנייה ועד גיוס אדריכל, מהנדס, קבלני ביצוע וקבלני משנה לביצוע העבודה וכן פיקוח על כל התהליך, כדי לוודא שהכל מתנהל על פי התכניות ולוחות הזמנים שנקבעו.

בניית מעלית חיצונית

האם המעלית תהיה חשופה לכלל?

ככלל, מעלית אינה יכולה לעמוד בפני עצמה חשופה לאוויר הפתוח, הן בשל הסיכונים הבטיחותיים שנוצרים בשל כך, והן בשל הפגיעה הסביבתית. בהתאם לכך, בכל פרויקט של בניית מעלית חיצונית, יש צורך גם בהוספת חיפוי היקפי, שלמעשה מוסיף שטח לשטח הכולל של הבניין. כאמור, בבניית מעלית חיצונית מחיר הוא נושא חשוב ומרכזי, וכאשר אתם שוקלים את נושא המחיר, עליכם לקחת בחשבון גם את כל תוספת הבנייה שיהיה עליכם לבצע לשם כך, ואת העלויות הכרוכות בכך. כאמור, חברה מקצועית שתלווה אתכם, תוכל לייעץ לכם סביב כל מה שמצפה לכם ולחסוך לכם הפתעות לא נעימות בהמשך הדרך.

השארת תגובה