בניית בית פרטי

כולנו חולמים על בניית בית פרטי, אבל נרתעים מהתהליך המורכב וחוששים מאכזבה בסופו, אז ריכזנו עבורכם את ארבעת השלבים החשובים ביותר כדי לעזור לכם.

בניית בית פרטי – 4 השלבים החשובים ביותר בתהליך

אתם חולמים על בית פרטי שיבנה על פי החזון שלכם, הטעם שלכם והעיצוב המיוחד שלכם.

אבל, כל מי שהתחיל או סיים פרויקט של בניית בית פרטי יודע שברוב המקרים המציאות בשטח רחוקה מאוד מהחלום, בין אם זה בגלל חריגות בתקציב, עיכובים בלוח הזמנים או שינויים בלתי צפויים בתוכניות הבנייה בגלל אילוצים כמו תנאי שטח וסביבה.

כדי שתהיו רגועים ותיהנו מהתהליך עד כמה שאפשר, אספנו עבורכם את 4 השלבים החשובים ביותר.

 

בניית בית פרטי – תכנון

 

כמו בכל פרויקט, השלב הראשון והחשוב הוא התכנון, אבל לא של השרטוטים והתוכניות של הבית.

 

הכוונה היא לישיבה של המשפחה יחד וקביעת הצרכים והרצונות של כל אחד מבני המשפחה, מתוך ראייה רחבה ומחשבה לטווח הקרוב והרחוק.

 

הבנת הצרכים והרצונות של בני המשפחה יקבעו היכן יהיו הדגשים בבית, אם בסלון במידה ואתם מארחים או בחדרים במידה ואתם אוהבים פרטיות ויקבעו את התקציב ולוח הזמנים של הפרויקט.

 

 

בניית בית פרטי רק עם מפקח בניה מומלץ– אנשי המקצוע

 

תהליך הבנייה משלב בתוכו אנשי מקצוע רבים, אבל החשובים שבהם הם קודם כל האדריכל ומנהל הפרויקט כמו גם מהנדס הבניין, יועץ קרקע, מהנדס אינסטלציה, מנהל עבודה ומפקח הבנייה.

 

חלק מאנשי המקצוע חברת י.נ הנדסה מפקח בניה לבית פרטי  , כמו מנהל עבודה מוסמך, חובה לשכור על פי חוק וחלקם זו בחירה שלכם, כמו מפקח הבנייה.

 

אבל באופן כללי, אנשי מקצוע אמינים ובעלי ניסיון, יכולים לחסוך לכם הרבה כסף וכאב ראש בהמשך הדרך.

 

בניית בית פרטי – היתרים

הפנייה הראשונה שלכם לרשויות צריכה להיות על מנת לקבל מידע לגבי אחוזי הבנייה המאושרים במגרש שרכשתם.

לאחר מכן, האדריכל מגיש את תוכניות הבנייה שאושרו על ידכם, לוועדה, כאשר בזמן שלוקח לוועדה לאשר את התוכניות הכלליות, מומלץ להתחיל לבנות את התוכניות המפורטות יותר כדי לחסוך בזמן.

תיק הבקשה להיתר צריך להכיל גם את כל האישורים לפי דרישות הרשות המקומית, כולל מפת מודד מוסמך, ואישור מהנדס בניין וקבלת ההיתר מותנית בתשלום אגרה.

 

 

בניית בית פרטי – המגרש

 

בדקו את המגרש שאתם רוצים לקנות ואת האזור שבו הוא נמצא, בעצמכם ובעזרת אדריכל ועורך-דין.

 

בדקו את סוג האוכלוסייה באזור, את רמת השירותים הניתנים על ידי הרשויות המקומיות כמו בתי ספר וגני משחקים, האם נוח לצאת מהאזור ולהיכנס אליו עם רכב ואם לא, האם יש תחבורה ציבורית קרובה וכדומה.

 

מבחינת המגרש, מומלץ לבדוק האם השטח משופע או ישר, מה שישפיע על הבנייה בהמשך, האם יש כביש ראשי ליד המגרש או צומת שגורמים לרעש ועשן וכל דבר אחר שיכול להשפיע על איכות חייכם בבית החדש.

 

 

 

השארת תגובה